***Ještě nikoho jsem neviděla umírat vesele, ale já budu první.***

Červenec 2007

Moje kecy :o)

11. července 2007 v 11:19 Nightwish
Moje hodnocení
No..i když jsem ze začátku,co jsem poprvé slyšela Anette zpívat,říkala,že je to strašný a že NW bez Tarji nic nebudou,tak jsem poněkud radikálně změnila názor.
Anette je fakt dobrá,zase je to něco jiného než co byla Tarja,ale prostě ten hlas má v sobě a fakt jí to zpívá moc skvěle..však víte co,změna je život :o))
Na jejich ofic. stránkách jsem si poslechla i něco tvrdšího a zazpívá to taky skvěle!
Myslím si že jejich koncert s Anette by stál za to,a až bude první co vydají na DVD tak si ho poběžím co nejrychleji koupit (když to budete vědět dřív jak já,tak mi to sem pls. napište ju?!). Samozřejmě že bych radši na nějaký jela,ale myslím,že někde poblíž ČR jen tak nějaký nebude,je to však velká škoda no..
***Black Angel***

Pohledy na magii

10. července 2007 v 15:08 Bílá magie

Pohledy na magii

Z pohledu magického bylinkářství, se věří a věřilo, že největší magické vlastnosti měly rostliny trhané za zatmění, úplňku, nebo jen na neobvyklých místech, třeba jako byl šibeniční vrch. Z takových to bylinek, nebo jejich částí (Květ, Kořen, Listy) se pak dělali odvary (čaje), nebo masti. Většina sbíraných bylinek jsou ještě dnes hojně užívány, jen pod záštitou lékařské nebo jako psychotropní rostliny. Patří sem hlavně: Kopřiva Říkalo se u ní, že je to společně s Černým bezem nejsilnější magické rostliny. Po jejich vhození do ohně odhánějí zlo. Durman, Jmelí měli zase navozovat stavy, při kterých se dalo nahlédnout do budoucnosti. Ovšem přes všechny nesporné i sporné fakty, byla bílá magie rostlin spíše o účincích než mystickém nadpřirozenu. Nejde však popřít, že v bílé i černé magii mají magické rostliny své pevné místo. Více na Magické rostliny
Věštění bylo dalším nejrozšířenějším uměním bílé magie, ať to již bylo věštění z Tarotu, křišťálu nebo ruky. Zajímavostí je, jak vlastně vznikla představa čarodejnic létících na Sabat na koštěti. Přičemž celá událost je vysvětlena takto. Při věštění jsou užívány nejrůznější psychotropní látky, o vlastnostech třeba takového durmanu už věděli staří Indiáni při svých astrálních cestách. Nebylo tedy vzácností, že při věštění tyto látky užívali i některé čarodejnice. Aplikace těchto látek dříve byla stížena, takže aby psychotropní látky lépe vnikaly do těla, byly vyráběny v podobě mastí. Tyto masti pak byly nanášeny na násady od košťat a posléze třeny o pohlavní ústrojí, kde je nejcitlivější sliznice a látky se dostávají nejlépe do těla.
V dnešní době je nejrozšířenějším kultem bílé magie tak zvaná Wicca. Na bílou magii pak dále navazuje Stříbrná magie.

Bílá magie

10. července 2007 v 15:07 Bílá magie
BÍLÁ MAGIE
Bílá magie je magie která má za účel pomáhat a neuškodit. Hermetici ji nesměli zneužívat pro vlastní prospěch tzn (nesnažit se někoho ovlivňovat proti jeho vůli, za účelem získání jeho lásky, změny názorů, atd.), ale pro pomáhání ostatním. Tato magie má striktní pravidla, které by se měla dodržovat, jinak se v lepším případě vše obrátí proti osobě, která magii aplikuje, v horším případě přechází v černou magii.

Typy bílé magie

  • Bylinkářství
  • Věštění
  • Přírodní léčitelství
  • Astrologické znalosti